Ayrıca finansal kurumlar tarafından ele alınan finansal ürünler için de geçerlidir.
Finansal hizmetlere olan ilginiz artıyor ve bugün 25 Mart 2021'den itibaren Finansal Tüketici Koruma Yasası'nın uygulanacağını biliyor musunuz? Yasa yürürlüğe girdiğinde, finansal tüketicilerin haklarının daha önce olduğundan daha fazla korunması için bir temel vardır.Finansal Tüketici Koruma Yasası? Tasarı, finans kullanan tüketicileri korumak amacıyla bankalar gibi finansal kurumların sorumluluğunu daha da yoğunlaştırıyor. Uzun zaman önce, bu […]

Finansal hizmetlere olan ilginiz artıyor ve bugün 25 Mart 2021'den itibaren Finansal Tüketici Koruma Yasası'nın uygulanacağını biliyor musunuz? Yasa yürürlüğe girdiğinde, finansal tüketicilerin haklarının daha önce olduğundan daha fazla korunması için bir temel vardır.
Finansal Tüketici Koruma Yasası?

Tasarı, finans kullanan tüketicileri korumak amacıyla bankalar gibi finansal kurumların sorumluluğunu daha da yoğunlaştırıyor. Uzun zaman önce, bu konu hakkında birçok tartışma vardı, ancak Ulusal Meclis'i geçemediler ve bir çözüm bulamadılar.
Bununla birlikte, son zamanlarda, DLF vakaları ve kireç gibi finansal ürünlerin eksik satışı sürekli olarak gerçekleştiğinden, tasarı kabul edildi. Burada eksik satış, finansal ürünleri müşterilere satma sürecindeki ürünlerin temel içeriğini ve yatırım riskini açıklamadan satma eylemidir.

 • İlk: Çoğu finansal ürüne altı satış ilkesini uygular
  Uygunluk ilkesi, uygunluk ilkesi, açıklama ilkesi, haksız iş yasağı, haksız haklar yasağı, yanlış ve abartılı reklamlar anlamına gelen altı ana satış ilkesi, çoğu finansal ürüne uygulanır. Bu ilke, yalnızca kaput veya değişken sigortaya uygulanırken, şimdi mevduat, kredi, sigorta, kredi kartı ihracı gibi çoğu finansal kurum tarafından ele alınan finansal ürünlere uygulanır.

Uygunluk ilkesi: Tüketicilerin yatırım eğilimi ve yatırım deneyimi göz önüne alındığında uygun ürünler önerilmelidir.
Uygunluk ilkesi: Tüketicilerin yatırım yapma eğilimi veya müşterinin mülkü ile eşleşmediği finansal ürünler önceden bildirilmelidir.
İki ilkeye uymazsanız, 30 milyona 폰테크 kadar para cezası alabilirsiniz. Satış ilkelerinin geri kalanını yerine getirmezseniz, ilgili gelirlerin% 50'sine kadar cezalandırılmalısınız.

 • İkincisi: Yeni Tüketici Hakları
  Finansal Tüketici Koruma Yasası'nın uygulanmasının ikinci anahtarı, tüketicilerin yeni hakları olmasıdır. Bu yasadışı sözleşmenin iptali, abonelik geri çekilmesi ve veri okuması için bir haktır.
  Yasadışı sözleşmenin sona ermesi: Finansal şirketlerin finansal ürünlere katılmada altı satış ilkesini yerine getirmedikleri takdirde, sözleşme imzalanma ve beş yıl içinde iptal talep etme hakkıdır. Bu arada, orta vadeli geri alımın imkansız olduğu özel sermaye fonları yasadışı bir sözleşme durumunda da sonlandırılabilir.
  Abonelik geri çekilme hakları: Fonlar, krediler ve sigorta gibi tüm finansal malların aboneliklerini belirli bir süre içinde geri çekmelerine izin verildi, ancak ödemeler gibi ön ödemeler ve doğrudan ödemeler dahil edilmedi.
  Veri İzleme İsteği: Finansal kurumlarla davalar ve anlaşmazlıklar sırasında, finansal mal satıcıları tarafından kaydedilen ve yönetilen verileri talep edebilirler ve talepler 25 Eylül'den itibaren uygulanabilecek, çünkü finansal kurumlar tarafından kaydedilmeli ve yönetilmelidir.

Tasarı uygulandığında, tüketiciler beklenti grubu endişesine cevap veriyorlar ve tüketicilerin otoritesinin güçlendirilmesi ve iyi olması endişe verici, ancak yasayı uygulamaya hazır değiller.
Özellikle, finansal sektörde, kılavuzun belirsiz olduğuna dikkat çekilmektedir. Tüketici yasadışı sözleşmeyi iptal etme hakkını kullanırsa, finansal tazminatın ne kadar ödeneceği ve hangi eylemin satış teşviki eylemi olduğu konusunda ayrıntılı bir standart olmadığı belirtilmiştir.

답글 남기기

이메일 주소를 발행하지 않을 것입니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다